Happy Client Story: Kancelaria transportowaITD-PIP


Karol Kieżel

Konsultant marketingowy B2B

Czym zajmuje się firma?

Kancelaria transportowa ITD-PIP zajmuje się korygowaniem metody rozliczania kierowców w firmach transportowych i produkcyjnych. Łączy wymagania zagranicznych płac sektorowych ze składnikami polskiego systemu prawnego (premie, nagrody, dopłaty, stawka minimalna). Maksymalizuje również wartość diet wirtualnych, obniżając podstawę ZUS i PIT. Opracowuje gotowe ustawienia dla programów do rozliczania kierowców.

Problem klienta

Mariusz Hendzel, szef kancelarii transportowej ITD-PIP, zgłosił się do nas o pomoc poprzez bezpłatną konsultację, o którą zapytał na naszej stronie internetowej. To był moment, gdy sprzedaż w jego firmie osiągnęła już poziom krytyczny.

Organizacja w pełni opierała się na jej szefie. Brakowało procedur, co prowadziło do tworzenia “wąskich gardeł”. Kolejne rekrutacje nie przynosiły spodziewanych rezultatów, a organizowanie szkoleń w postaci webinarów okazywały się niewystarczającymi działaniami marketingowymi, aby zwiększyć sprzedaż.

Posłuchaj odcinka podcastu z właścicielem firmy

Wprowadzone rozwiązania

Na podstawie bezpłatnej konsultacji byliśmy w stanie dopasować konsultanta, który w następnej fazie opracował pierwszy plan działania. To w nim opisane zostały obszary, które wymagały poprawy, aby sprzedaż mogła zacząć rosnąć.

Rozpoczęliśmy właściwy etap prac od warsztatu zerowego. Te zajęcia pozwoliły klientowi nabrać innej perspektywy i zrozumieć genezę swoich problemów. Następnym krokiem była wizyta w firmie naszego klienta, która stała się fundamentem do stworzenia procesu sprzedażowego. Do tej pory opierała się ona na improwizacji, przynosząca niezłe efekty w wykonaniu właściciela, lecz była nie do powtórzenia przez zespół handlowców.

Przeszliśmy przez wszystkie działania sprzedażowe. Sprawdziliśmy i poprawiliśmy sekwencję prospectingową oraz wskazaliśmy, jak powinna wyglądać strona internetowa, aby spełniała funkcję całodobowego sprzedawcy w firmie.

Proces sprzedażowy od tej pory był monitorowany za pomocą wdrożonego systemu CRM, którego użyliśmy również do zbudowania raportowania działań handlowych. Wsparliśmy również klienta w lepszym ofertowaniu jego usług, byliśmy współtwórcami systemu premiowego oraz wprowadziliśmy do firmy zarządzanie wizualne (PDCA).

Firma ITD-PIP skorzystała również z naszych usług rekrutacyjnych. Dzięki sprecyzowanym wymaganiom wobec kandydata pozyskaliśmy handlowca,  który znacznie lepiej odnalazł się w wykonywaniu cold calli i był w stanie wykonywać liczbę połączeń przekraczającą standardy tej branży.

Wprowadzone wskaźniki KPI pozwoliły szybciej identyfikować obszary wymagające poprawy oraz przeciwdziałać ewentualnym sytuacjom krytycznym. Wprowadziliśmy nowy podział na produkty główne i dodatkowe, a ponadto stworzyliśmy pricing, lepiej dopasowany do rynkowych wymagań.

Co mówi o nas klient?

“Ponad rok zabrało mi podjęcie decyzji o skorzystaniu z bezpłatnej konsultacji. Po warsztacie zerowym przeraziłem się, gdy dowiedziałem się, ile rzeczy mogę robić lepiej w swojej firmie. Od procesów sprzedażowych, komunikatów prospectingowych, ilości cold calli dziennie, osobę odbierającą telefon w firmie, po co nam strona internetowa oraz że działałanie “na żywioł” w moim wykonaniu może działało, ale handlowcy w firmie już wyników nie dowozili w ten sposób.

Zespół SellWise przygotował rzetelny i przejrzysty plan. Zaufaliśmy mu do tego stopnia, że cała nasza firma nie mogła się doczekać kolejnego spotkania z konsultantami. Interesujące warsztaty to była zmiana perspektywy zwłaszcza dla mnie. Zrozumiałem, że nie warto, abym angażował się we wszystkie procesy i przychodził w każdy poniedziałek z nowym, kompletnie rewolucyjnym pomysłem. Od tego są wypracowane procedury, które pozwalają utrzymać kierunek rozwoju.

Dzięki Akademii Sales Angeles zobaczyłem również, że tak naprawdę wszyscy zmagamy się z takimi samymi problemami, niezależnie od wielkości firmy oraz branży. To doświadczenie nauczyło mnie być lepszym managerem.

Efektem wprowadzonych był wzrost obrotów o 51%, co równa się kilku milionom złotych.” – Mariusz Hendzel

konsultacja-reka

Zobacz jak taki projekt mógłby wyglądać w Twojej firmie

W czasie konsultacji zapytamy Cię o sytuację w firmie i powiemy czy jesteśmy w stanie zrealizować aktualne cele.


Zobacz jak taki projekt mógłby wyglądać w Twojej firmie

W czasie konsultacji zapytamy Cię o sytuację w firmie i powiemy czy jesteśmy w stanie zrealizować aktualne cele.

ZAMAWIAM KONSULTACJĘ TELEFONICZNĄ
konsultacja-reka