Recenzja: Charles Duhigg - Siła nawyku


Szymon Negacz

Konsultant, Trener Sprzedaży i właściciel SellWise


13 stycznia 2018

Wszyscy mamy nawyki, nawet jak wstydzimy się do tego przyznać. Niektórzy mają do nich większe skłonności, a inni mniejsze. Faktem jest, że dopóki nie przeczytałem tej książki, nie pomyślałem, że mogą mieć również tak wyraźny wymiar biznesowy. Czy książka wniesie w życie czytelnika na tyle dużo, żeby warto było ją przeczytać? Zapraszam do lektury mojej recenzji.

Aktualnie mija około 8 miesięcy od kiedy przeczytałem tę książkę. Nietypowe pisać recenzję po tak długim czasie, ale robię to celowo. Cały ten czas mogłem zużyć na potwierdzenie lub obalenie teorii, które przeczytałem. Żeby nie przedłużać, od razu napiszę, że w tym czasie, udało mi się skutecznie pozbyć największego nawyku jaki miałem w życiu.

Rekomendacja dość mocna – wiem. Nie mniej jednak – celowa, i to mimo tego, że książka nie jest najlepszą jaką czytałem w życiu. Autor często przedłuża wątki, w których opowiada o różnych wydarzeniach. Przez to książka może wydawać się ciekawsza dla osób niezainteresowanych tematem, ale mi przeszkadzało, że musiałem długo czekać na kolejną, konkretną informację.

Celem tej książki jest uświadomienie czytelnikowi mechanizmu nawyków. Uważam, że to bardzo istotne. Dlaczego? Bo mitem jest, że jeżeli zgromadzi się w pokoju wiele osób, to w skończonym czasie znajdą rozwiązanie. Jestem przekonany, że jeżeli zgromadzić by mnie oraz kilkunastu moich znajomych w jednym pokoju i kazać nam zbudować silnik rakietowy – to nic byśmy nie zbudowali. Nie mamy w głowach odpowiedniej wiedzy. Nawyki to świetny przykład. Wielu z nas próbuję się ich pozbyć. Stara się, rozmyśla, ponosi porażki i ogląda filmy, że jak się bardzo postarają to im się uda. Uważam, że bez odpowiedniej wiedzy w głowie, można się starać bardzo długo bez żadnych efektów.  A ta książka to świetne źródło wiedzy. I tyle. Koniec. Nie ma co przedłużać. Kup i przeczytaj. Serio.

Poniżej nawet można ją szybko zamówić.

 

Pozdrawiam,

Ocena

Siła nawyku - Charles Duhigg : Bardzo dobra! 90%

Kup książkę w wybranym sklepie


Jeżeli kupisz książkę używając poniższego widgetu, otrzymam za to drobną prowizję. Z góry dziękuję za wszystkie zakupy!