Maciej Schab

Change Manager, Strategic Development Consultant


Profil

Menedżer, trener i doradca biznesowy z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Specjalizuje się we wdrażaniu poważnych zmian w przedsiębiorstwach obejmujących procesy zarządzania strategicznego, sprzedaży oraz kontroli efektywności. Karierę rozpoczął od kierowania oddziałem organizacji pozarządowej. Odpowiadał za koordynację działań audytowych i wsparcia sprzedaży w międzynarodowej korporacji finansowej. Pełnił także funkcję prokurenta i dyrektora handlowego w jednej z największych spółek przemysłowych w Polsce, gdzie kierował działami sprzedaży, marketingu, zakupów, oraz logistyką. Był prezesem zarządu spółek w giełdowej grupie kapitałowej. Opracowywał i realizował plany związane z rozwojem strategicznym przedsiębiorstw i restrukturyzacją operacyjną. W ramach różnych projektów wspierał rozwój małych i średnich firm. Jest autorem kilku artykułów prasowych i naukowych na temat wdrażania zmian w organizacji i kontroli zarządczej. Jako wykładowca dba o rozwój przyszłych i obecnych kadr, prowadząc zajęcia z przedmiotów biznesowych na Wydziale Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, oraz studiów Executive Master of Business Administration Polsko-Amerykańskiej Szkoły Biznesu Politechniki Krakowskiej.

Obszary kompetencji

  • Strategie rozwoju przedsiębiorstw
  • Wdrażanie i reorganizacja systemów sprzedaży w relacjach B2B
  • Mapowanie, audyt i optymalizacja procesów zarządzania
  • Wdrażanie poważnych zmian organizacyjnych i zarządzanie kryzysowe
  • Polityka compliance 
  • Zarządzanie ryzykiem
  • Organizacja i zarządzanie systemami obsługi reklamacji w relacjach B2B i B2C z uwzględnieniem aspektów prawnych odpowiedzialności sprzedawcy lub usługodawcy
  • Organizacja systemów kontroli wewnętrznej w przedsiębiorstwach
  • Konstruowanie i implementacja zasad ładu korporacyjnego

Zainteresowania

Czytam lub słucham książki kryminalne. Spaceruję po górach, ale niezbyt wysokich. Czasami gram w komputerowe symulacje ekonomiczne.


Zamów bezpłatną
konsultację

Zadaj nam dowolne pytanie, wystarczy że klikniesz w poniższy przycisk i skontaktujesz się z jednym z naszych specjalistów.

konsultacja-reka

Zamów bezpłatną
konsultację

Zadaj nam dowolne pytanie, wystarczy że klikniesz w poniższy przycisk i skontaktujesz się z jednym z naszych specjalistów.

konsultacja-reka

Skontaktuj sięz nami

Skontaktuj się z nami

Nasz zespół oddzwania szybko. Prawie jak handlowiec pod koniec miesiąca, któremu niewiele brakuje do celu. Sprawdź!

Wyrażasz zgodę na kontakt telefoniczny w celu obsługi niniejszego zgłoszenia. Wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji handlowych środkami komunikacji elektronicznej wysyłanymi przez www.sellwise.pl oraz na wykorzystanie komunikacji email w celach marketingowych (Polityka Prywatności).

formularz_ilustracja

Bezpośredni kontakt


Bezpośredni kontakt

Gliwice, Warszawa, Kraków, Poznań

NIP: PL6312699869

Działamy na terenie całej Europy